NightFights – fight for your side

Popis návrhu

Hra, ktorú môžu každý večer hrať okoloidúci a cestujúci čakajúci na autobus pod Mostom SNP. Hráči sa môžu pridať na stranu mimozemšťanov alebo ľudstva. Cieľom mimozemšťanov i ľudstva je získať pod svoju kontrolu Most SNP, kľúčovú lokalitu na Zemi, nad ktorým sa vždy večer a v noci otvorí na pár hodín čierna diera – akýsi dočasný most medzi galaxiami. Táto čierna diera je jediné spojenie našej galaxie so Sombrérovou galaxiou (tiež známa pod menami M104 či NGC 4594).

Hráč používa obrazovku smartfónu na ovládanie laserového dela, ktorým zostreľuje nepriateľké lietadlá, resp. vesmírne lode, podľa toho, za ktorú stranu hrá. Ak sa hráčovi podarí vyhrať súboj, získa jeho strana novú pozíciu na moste. Cieľom je obsadiť všetky pozície na moste, ktoré sú reprezentované farebnými svetlami v strope. V čase, keď neprebiehajú žiadne súboje, je strop posiaty dvomi farbami, pričom prevahu niektorej zo súperiacich strán je možné zistiť pomocou toho, ktorý farba svetla dominuje.

Aplikácia má aj funkciu zobrazenia najbližších odchodov autobusov s možnosťou upozornenia, aby sa používateľovi nestalo, že zmešká autobus počas hrania NightFights. Umožňuje tiež vybranie niektorej z preddefinovaných svetelných tém či dokonca vytvorenie vlastnej. Najlepšie témy budú zaradené do výberu.